המלצות

חבר טוב שהתקבל ללימודי רפואה בקובנה שבליטא הכיר לי את ד"ר פרלוב כששמע שאני מעוניין לעבור לחו"ל לטובת לימודים. ד"ר פרלוב, שהוא גם בוגר האוניברסיטה בעצמו, נפגש איתי ועם הוריי והסביר לי לפרטי פרטים את כל מה שהיה עלינו לדעת מבחינת הלימודים, עלויות שכ"ל ומחייה בליטא, ציפיות מהאוניברסיטה ומאיתנו הסטודנטים, תהליך החזרה לארץ לאחר סיום הלימודים ועוד. לאחר שיחתנו הגעתי ישר למסקנה שליטא זה המקום שבו אני רוצה ללמוד. התחלתי את תהליך ההרשמה כבר באותו היום ויצאתי לדרך.

ד"ר פרלוב הדריך וליווה אותי לאורך כל המסע בתקופה החדשה והמאתגרת הזו; מחיפוש דירות במדינה שאני לא מכיר בה את השפה, שליחת סילבוס למבחן הקבלה, התקשרות אישית בין גורמי ההרשמה באוניברסיטה, שאלות אינסופיות מצידי אליו כמעט בכל שעה של היום(!) והמון המון ייחס אישי, הקשבה ותשומת לב. אני רוצה להודות באופן אישי לד"ר פרלוב על הרצון הטוב וההשקעה שלו בי ובכל סטודנט שהוא תמך וליווה לאורך הדרך שלנו להיות רופאים בעתיד. בלעדיו, כנראה שהקבלה שלי לאוניברסיטה הייתה משמעותית הרבה יותר מסובכת.

( תומר, רפואה כללית, שנה ב )

לפני מספר חודשים חיפשתי מוסד לימודים מוכר בחו"ל ללימודי וטרינריה, עשיתי מחקר מקיף באינטרנט ומפה לשם יצרתי קשר עם ד"ר פיליפ פרלוב, בוגר ונציג אוניברסיטת LSMU בישראל. דיברתי עם ד"ר פרלוב כחודש וחצי לפני מבחן הקבלה לאוניברסיטה. לאחר ששוחח עמי, שמע והכיר את הרקע שלי (סטודנטית לתואר ראשון עם רקע אקדמי בביולוגיה וכימיה) הרגיע אותי, נתן לי הכוונה והסברים מפורטים שעזרו לי לעבור את הבחינה בהצלחה. כמו כן, ד"ר פרלוב סייע לי בכל ענייני הבירוקרטיה. וכמה שיגעתי את ד"ר פרלוב… כל שאלה הכי קטנה, בכל שעה ביום – ד"ר פרלוב הוא הכתובת ונותן המענה הכי יעיל, אמיתי ומהיר.

מעבר לכך, ד"ר פרלוב תמיד היה סבלני ונעים ואף קיים פגישה איתי ועם הוריי, הסביר לנו במקצועיות על כל התהליך וענה לנו על כל השאלות. בהמשך, לאחר קבלתי לאוניברסיטה, ד"ר פרלוב המליץ ועזר רבות בחיפוש אחר דירה באזור אטרקטיבי בעיר. בכמה מילים על האוניברסיטה, לפני תחילת הלימודים ביקרתי עם הוריי בפקולטה לווטרינריה וקיבלנו סיור מודרך ע"י נציגת האוניברסיטה, ראינו את הקליניקות (לחיות גדולות וקטנות) וגם כמה מטופלים, חדרי הדמיה ואת הספרייה. הקמפוס ירוק ויפה, כל האנשים נעימים ומסבירי פנים. בקיצור, אני ממליצה בחום לכל המתעניינים, המתלבטים, סטודנטים לעתיד ואפילו הורים לסטודנטים, ליצור קשר עם ד"ר פרלוב!

( רעות, ווטרינריה )

אז כל מי ששמע על הבלגן שנוצר לסטודנטים לרפואה במולדובה, אני ועוד רבים מחבריי נקלענו למצב לא נעים בו ההשקעה שלנו והתואר עמדו בסימן שאלה אחד גדול. לכן בחרתי לוותר על לקיחת הסיכון ולחשב מסלול מחדש למקום שמוכר ע"י משרד הבריאות, איכותי יותר וברמה מהגבוהות באירופה. קיבלתי המלצה לפנות לד"ר פיליפ פרלוב שהוא בעצמו בוגר האוניברסיטה ומשמש כנציג הרשמי של אוניברסיטת LSMU בארץ. ד"ר פרלוב ליווה ועזר לי בכל תהליך המעבר, ההרשמה וההכנה לבחינה שהקלה על קבלתי לאוניברסיטה.

גם אחרי שהתקבלתי, ד"ר פרלוב סייע לי עם הלוגיסטיקה והבירוקרטיה והיה אוזן קשבת וכתף תומכת כשצריך. בתור בוגרת אחת המכינות המוכרות ללימודי רפואה בארץ, הופתעתי לגלות שלא צריך לקרוע את הכיס בשביל לגשת למבחן קבלה ולשלם דמי תיווך מטורפים. אז אני ממליצה לכם בחום לפנות אליו. תהיו בטוחים שאתם בידיים טובות ולא מקבלים עוד פיסת נייר חסרת ערך ממפעל ששולח אתכם ללמוד רפואה בחו"ל.

( ולריה, רפואה כללית )

דילוג לתוכן